Telefon
WhatsApp
İmplant Diş Tedavisinin Önemi

Diş Sağlığımız Ve Yaşam Kalitemiz

Yediklerimizden zevk almayı, rahatça gülebilmeyi, anlaşılır şekilde konuşabilmeyi, hayata iyimser bakabilmek için kendimize güvenmemizi sağlarlar.

Hayat, dişlerimizde izlerini bırakır. Çoğunlukla bir ya da daha fazla dişimizi, diş ve dişeti hastalıkları (örn. Periodontitis) ya da kazalar (spor veya günlük hayattaki kazalar) sonucu kaybederiz.

Kaybettiğimiz dişlerin eksikliğini ve kısıtlayıcılığını hem işlevsel hem de estetik açıdan hissederiz.DentbulUzun süreli deneyim ve başarılı sonuçlar

Dental implantlar 40 yıldan fazla süredir kaybedilen dişlerin yerini çok uzun süreler için almaktadır.

Dental implantlar

Kaybedilen bir veya daha fazla dişin yerine geçer Protezleri ağızda güvenle sabitler Bilimsel olarak araştırılmış ve test edilmiştir (%96’ın üzerinde başarı oranı) Dişhekimliğinde onyıllardır başarıyla kullanılmaktadır

Dental implant tedavisiyle Siz de yaşam kalitenizi, özgüveninizi ve doğal çekiciliğinizi geri alarak,  yeni bir hayata başlatacak bir çözüm olabilir.

Kemik mesafesinin yetersiz olduğu durumlarda, çok sayıda implant yapılacak ise veya anatomik olarak riskli bölgelere implant yapılması gerekiyorsa dişhekimi dental volumetrik tomografi isteyebilir.

Panoramik filmde hastanın kemik yapısı iki boyutlu değerlendirilebilirken, dental volumetrik tomografi üç boyutlu değerlendirme söz konusudur.

Dental volumetrik tomografi ile hastanın kemiğine kaç mm boyunda ve kaç mm eninde İmplant yerletirilebileceği, sert doku greftlemesi gerekip gerekmeyeceği veya sinüs lifting gibi ileri cerrahi teknikleirn gerekip gerekmeyeceği tespit edilebilir.


2-Dentbul İmplant Teşhis Yöntemleri 

1-
 Periapikal Diş Röntgen ; 
Dişin özellikle kök yapısının değerlendirilmesi gerektiğinde tercih edilen röntgen türü periapikal diş röntgenidir. Diş köklerinin yanı sıra kemik seviyesinin, kist ve apse gibi çeşitli oluşumların tespit edilmesini de sağlar.

2- Panoramik röntgen ;
 
Panoramik radyografi en genel tanımıyla diş, dişi çevreleyen kemik yapısı ve çene ekleminin detaylı bir görüntüleme tekniğiyle değerlendirilebildiği bir radyografi çeşididir. Panoramik röntgen, diş hekimliğinin tüm dallarında kullanılır.

3- Dental volumetrik tomografi ; 

Dental Volümetrik Tomografi (DVT) cihazı baş-boyun bölgesi için özel olarak hazırlanmış yeni bir tomografi cihazıdır. Hasta çok az miktarda radyasyona maruz kalacak şekilde istenilen bölge tomografik olarak 3 boyutlu olarak görülebilir.
Dentbul-dental-clinic-Beyaz-gülüşler İmplant Diş Tedavisinin Önemi

Diş kayıplarında hastalar bu duruma genelde estetik bir gözle bakmaktadır. Ama uzun süreli bir ağız ve beden sağlığı göz önüne alındığında bireyin dişlerinin olmayışı çok farklı sağlık sorunlarını da beraberinde getirebiliyor. Ağız ve diş bakımı bilinci ile bu   tedavinin vakit kaybetmeden yapılması büyük önem taşımaktadır. Diş kaynaklı sağlık sorunları riskini ortadan kaldırmak için  görünüm olarak doğal dişlere yakın ve uzun ömürlü sonuçların elde edildiği İmplant Diş tedavisi hastalarımız tarafından tercih edilmektedir.
1950’li yılların başlarında İsveçli mucit ve doktor Per-Ingvar Brånemark tesadüfen tavşan kemikleri üzerinde yaptığı mikroskobik       çalışmalar  sonucunda titanyumun kemiklerle son derece uygun bir şekilde    kaynaştığını fark etmiştir. Geçen 10 yıl sonunda da     implant tedavisi 60’lı yıllarda hastalara uygulanmaya başlanmıştır. İmplant tedavisi 1950’li yıllardan günümüze kadar bir çok evreden   geçmiş ve şuandaki kullanımı ile deyim yerindeyse ağız dostu son şeklini almıştır.

Dental İmplantların Özellikleri

Diş kayıplarında ve diş çekimi sonrasında doğal diş yapısına uygun ve başarı oranı yüksek bir tedavi yöntemi olan implant diş uygulaması yapılmaktadır. Tek diş kaybı, kısmi diş kaybı veya total diş kayıplarında hastalarımıza önerebileceğimiz implant diş, titanyumun diş kemiği ile olan uyumunda hastaları tekrar sağlığına kavuşturuyor. Dental implantın başlıca özelliklerini sıralayacak olursak;

 • Doğuş ile gelen dişlerinizde olduğu gibi rahat bir şekilde yeme, içme, çiğneme, ezme ve koparma gibi tüm fonksiyonları hiç zorlanmadan yerine rahatça getirebilmesi,
 • Kemik kaybının önlenmesi ve ağız hijyeninin kolay bir şekilde sağlanması,
 • Konuşma doğallığının korunarak ağızdan çıkan seslerin hiç bir şekilde bozulmaması,
 • Ağız ve yüz yapısını hiç bir şekilde bozmayarak, estetik bir görüntünün kısa sürede elde edilmesi,
 • Diş kayıplarında meydana gelen yumuşak dokuların zaman içinde kaybolma ve aşınması problemlerini ortadan kaldırması,
 • İnsan ömrüne eş dayanıklılıkta ve yapıda olması,
 • Yapılan hasta memnuniyeti değerlendirmelerinde geri dönüşlerin başarısı,  dentbul-dental-clinic-sağlıklı-gülüşler

İmplant Kimler Için Uygundur?

İmplant diş tedavisinin başarısı genel anlamda çene kemiğinin yoğunluğuna, bünyenin implantları kabul etmesine ve diş hekiminin tecrübesine bağlıdır. Bu nedenle tedavi yapılırken, hasta diş eksikliği boyutuna değil, kemik yoğunluğuna ve kemik gelişimini tamamlayıp tamamlamadığına bakılır.

Dayanıklılığı ve çok uzun yıllar kullanımı ile bilinen implantlarda üst yaş sınırlaması bulunmuyor. Özel bir durum olmadıkça 18 yaşını doldurmuş yani kemik gelişimi evresini tamamen doldurmuş bütün hastalar bu tedaviyi tercih edebilirler. Tüm bunlar haricinde ileri seviye diyabet(kontrolsüz diyabet), kalp rahatsızlıkları ve kan pıhtılaşmasına dair sorunu olan hastalar işlem öncesinde ilgili dalların hekimlerden mutlaka onay almalıdır.


 

1-dentbul

Diş Ektirme (Implant) Tedaviside Ağrı Olur Mu ?

İmplant operasyonu klinik ortamda lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Hasta işlem sırasında ağrı ve acı hissetmeden operasyon tamamlanmaktadır. Operasyon sonrası  hasta mutlaka diş hekiminin tavsiyelerine uymalıdır. Bu, hastanın operasyon sonrasını en az ağrı ve problem yaşamadan atlatması bakımından önemlidir. Bu sürede hasta  günlük yaşantısına normal bir şekilde devam etmektedir. Operasyonu izleyen bir veya iki günlük süreçte kimi zaman ağrı oluşması olasıdır. Bunu da diş hekiminizin  verdiği ağrı kesici ile rahatlıkla atlatabilirsiniz.

 

dentbul 3


Osseointegrasyon Kavramı Ve Diş İmplantı

Osseointegrasyon çene kemiğine yerleştirilen implantın bütünüyle kemik ile sarılması diğer bir değişle kemiğin implantı tamamen kabul etmesi anlamına gelmektedir. Diş implantlarının başarılı sayılabilmesi için çiğneme, ezme, koparma gibi fonksiyonların tümüne karşı sağlıklı ve güçlü bir duruş sergilemesi gerekmektedir. Buda implantların çene kemiği ile olan uyumuna bağlıdır. Osseointegrasyon dönemi için hastanın kemik yoğunluğuna ve yapısına, operasyon türüne, hastanın yaşına ve sağlık durumuna, operasyon yapılan bölgeye göre en az 2.5, 3 ay en fazla ise 6 veya 7 ay gibi bir süre beklemek gerekebilir. Bu süre bitiminde gerekli protez işlemleri yapılmaktadır.

 


İmplant Diş Nasıl Yapılır?

Osseointegrasyon çene kemiğine yerleştirilen implantın bütünüyle kemik ile sarılması diğer bir değişle kemiğin implantı tamamen kabul etmesi anlamına gelmektedir. Diş implantlarının başarılı sayılabilmesi için çiğneme, ezme, koparma gibi fonksiyonların tümüne karşı sağlıklı ve güçlü bir duruş sergilemesi gerekmektedir. Buda implantların çene kemiği ile olan uyumuna bağlıdır. Osseointegrasyon dönemi için hastanın kemik yoğunluğuna ve yapısına, operasyon türüne, hastanın yaşına ve sağlık durumuna, operasyon yapılan bölgeye göre en az 2.5, 3 ay en fazla ise 6 veya 7 ay gibi bir süre beklemek gerekebilir. Bu süre bitiminde gerekli protez işlemleri yapılmaktadır.

6-DeNTBULİmplant Diş Için 4 Önemli Faktör

İmplant tedavisinde beklenen sonuç doğal bir görünüm ve tam anlamıyla işlevselliği elde etmektir. Dışarıdan bakıldığında düzgün ve güzel bir görünüm ile doğal dişlerin sahip olduğu tüm mekaniği gerçekleştirebilme yeteneği bu tedavinin başarısını ortaya koyuyor. Yapılan tedavi sürecinde hastayı memnun eden sonuçlar elde etmek için dikkat edilmesi gereken 4 önemli nokta bulunmaktadır.


 1. 1. Diş hekiminin cerrahi becerisi ve tecrübesi;
   Diş implantı diğer diş tedavilerinden farklı olarak diş hekiminin yapmış olduğu operasyon sayısı ve bu alandaki tecrübesi ile değerlendirilebilir. Bu tedaviyi uygulayacak olan kişi diş hekimidir ve aldığı eğitimden, bu operasyonu daha önce kaç kez yaptığına  kadar tüm faktörler önemlidir.
  2. Diş kliniğinin etkisi; İşlemin yapılacağı kliniğin temizliği, operasyonda görev alacak yardımcı diş teknikerlerinin bilgi ve tecrübesi, kullanılan ekipmanların kalitesi ve hijyen şartlarına ne denli uyulduğu implant başarısını son derece etkilemektedir.
  3. Hastanın sahip olduğu kemik kalitesi ve yapısı; Hastaya bu tedavi uygulanmadan önce diş hekimi tarafından kemik yoğunluğu ve yapısı hakkında bilgi verilir. Çünkü her insandaki kemik dokusu oranı farklılık göstermektedir. Belli şartlarda implant tedavisinden önce kemik yoğunluğunu arttırmaya yönelik bir işlem gerçekleştirilebilir. Çünkü kemiğin kalitesi ve yoğunluğu işlem alt yapısı için önem arz ediyor.
  4. Tedavi sonrası hijyen ve bakım; İmplant işlemi tamamlandıktan sonra, protezlerin her gün en az iki defa  doğru bir şekilde fırçalanması gerekmektedir. Protez üzerinde veya aralarında biriken yemek artıklarını uzaklaştırmak için diş ipi tercih edilebilir. Komple ağız hijyenini sağlamak açısından ise ağız gargarası kullanımı önerilmektedir.

  Avrupanın-en-iyi-diş-polikinliği-Dentbul-dental-clinic

İmplant Diş Tedavisi Hakkında Merak Edilenler


İmplant tedavisi hakkında en çok merak edilen konulardan biride ücretidir. İlk bakışta bazı hastalara pahalı gibi görünen bu tedavi aslında yaşam kalitesi ve sağlık düşünüldüğünde gerekliliği net bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Dişlerin ağız içi sindirimde aldığı rol ve estetik görüntüsü göz önüne alındığında hastanın yaşamında önemli olduğu tüm yönleriyle gözler önüne seriliyor. Diş eksikliği insanların yaşamında büyük bir problemdir ve ileriye dönük daha komplike problemlere(kalp hastalıkları, sindirim bozukluğu) yol açma ihtimali olması yüzünden hızlı bir şekilde tedavi edilmelidirler.

Tedavinin Ömrü ne kadardır ?

Hastanın bilinen ciddi bir sağlık problemi olmadığı ve implantlarınında uygun malzeme ve iyi bir marka ile yapıldığı düşünülürse kullanım ömrü sınırsızdır. Diş hekiminin uyguladığı implant tedavileri ömürlük bir işlem olarak kalıcılığını korur. Burada hasta tarafından dikkat edilmesi gereken ise ağız hijyeni kurallarının implant kullanım süresinde etkili bir rol oynadığıdır.

Normalde de olduğu gibi bakımsız ağız ve dişlerde problemler meydana gelebiliyor. Diş ömrünün kendi uzunluğunda ve kalitesinde olan dental metaryel titanyum metalidir. Dünya genelinde gözlemlenen titanyum implantlarına ömürlük gözüyle bakılmakta, bu işlemin yüksek başarı oranına sahip olduğu bilinmektedir.

İmplantların Sağlığa Olumsuz Etkileri var mıdır ?

İmplantlar çene kemiğine takıldıktan bir süre sonra ağrı yapabilmektedir. Bu, işlemin normal süreci ve çene kemiğinin implantları kabul etmesi evresinde yaşanan doğal bir durumdur. Titanyum implantlarının kullanılması hem başarı oranını arttırmakta hemde kemiğin implantları kabul etmesini kolaylaştırmaktadır.

Bilinmeyen klinikler ve tecrübesiz hekimler titanyum dışında da bazı farklı metallerden üretilmiş malzeme kullanabiliyor. Bu ne yazıkki kişinin metal alerjisini tetikleyebilir ve kemiğin işlemi reddetmesine neden olabilir. Bu nedenle implant işlemi diğer diş tedavilerinde olduğu gibi tecrübeli diş hekimi kontrolünde ve uygun ürün ile yapılmalıdır. Tüm bunların ötesinde implant zaten zararlı bir yapı değil aksine insan sağlığının korunması ve dişlerin verimli kullanılması için güvenli bir yoldur.

Diğer bir önemli konu ise implant işlemi sırasında siyanür kullanımının zararları üzerinedir. ( Siyanür hastanelerde insan sağlığına olan zararları yüzünden kesinlikle kullanılmaz, merdiven altı kliniklerde kullanıldığı rapor edilmiştir.) İmplant metali kendi kendine kanser riski taşımayan özelliktedir. Sadece hastanın diş hekimleri eşliğinde modern bir klinikte işlem yaptırması gerekiyor. Tedavi sonucunda hastaların yorumları pozitif olmakta ve implant(diş ektirme) tedavisinin kendi hayatlarındaki katkılarını belirtmektedir.

İmplant Koku yapar mı ?

Ağız kokusu  sigara, çürük ve bakteriyel nedenlerden ötürü gerçekleşir. Bireylerin günlük kişisel bakımını yaptığı ve ağızlarında herhangi bir çürük olmadığını düşünürsek, implant asla ağız kokusu ve benzeri bir duruma neden olmamaktadır.Avrupanın En iyi Diş kliniği dentbul seçildiAnasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

implant 2900

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 GS  Galatasaray 32 28 1 87
2 FB  Fenerbahçe 32 27 1 85
3 TS  Trabzonspor 32 16 12 52
4 BJK  Beşiktaş 32 14 12 48
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 32 14 12 48
6 İBFK  Başakşehir 32 13 12 46
7 KSM  Kasımpaşa 32 13 12 46
8 SVS  Sivasspor 32 11 10 44
9 ANT  Antalyaspor 32 10 10 42
10 ALNY  Alanyaspor 32 10 10 42
11 ADS  Adana Demir. 32 9 10 40
12 SAMS  Samsunspor 32 10 14 38
13 MKE  Ankaragücü 32 8 11 37
14 KYS  Kayserispor 32 10 12 37
15 KON  Konyaspor 32 8 12 36
16 HTY  Hatayspor 32 7 13 33
17 GFK  Gaziantep FK 32 8 17 31
18 FKGK  Karagümrük 32 7 16 30
19 PNDK  Pendikspor 32 7 16 30
20 İST  İstanbulspor 32 4 21 16

Reklam

implant 2900

Yazarlarımız

Samsun Nöbetçi Eczaneler

Samsun/İlkadım
Erturan Eczanesi
03622317008
KARADENİZ MAH. ÜMRANİYE SOK NO:24/A


Samsun/İlkadım
Esin Eczanesi
03622332700
BAHÇELİEVLER MAH. SEHİT MEHMET SANDIKÇI SOK. NO:2


Samsun/İlkadım
Sevgi Eczanesi
03622365750
YENİDOĞAN MAH. AZİZİYE CAD. NO:142/A


Samsun/Canik
Hanife Eczanesi
03622383895
BELEDİYEEVLERİ MAH. CENGİZ TOPEL CAD. NO:63/A


Samsun/Atakum
Yaşam Eczanesi
03624390488
MİMAR SİNAN MAH. 133.SOK. NO:9/C


Samsun/Atakum
Damla Eczanesi
03624376600
YENİMAHALLE MAH. ALİ GAFFAR OKAN CAD. NO.58-B


Samsun/Atakum Sayfiye
Çakırlar Eczanesi
03624577799
YALI MAH. ATATÜRK BULVARI NO:263/B


Samsun/Tekkeköy
Sibel Eczanesi
03622561656
19 MAYIS MAHALLESİ HACI ALİ EKİNCİ BULVARI NO:34/1C A BLOK


Samsun/Alaçam
Gülşah Eczanesi
03626213572
YENİ CAMİ MAH. HARMANYERİ SOK. LİSE CAD. NO:2


Samsun/Asarcık
Cedit Eczanesi
03627913256
BİÇİMCİK MAH.ESEN SOK.NO:11


Samsun/Ayvacık
Umut Eczanesi
03628114010
ORHANGAZİ MAH.ATATÜRK BULVARI NO:23/A


Samsun/Bafra
Gökbayrak Eczanesi
03625321725
İSMET PAŞA MAHALLESİ HASTANE SOKAK NO:32


Samsun/Çarşamba
Nilüfer Eczanesi
03628333970
KIRAZLIK ÇAY MAH. DEGIRMENBASI CAD.NO:164


Samsun/Havza
Sönmez Eczanesi
03625035803
İCADİYE MAH.ŞEHİT HASAN AKTAR CAD. NO:79/2


Samsun/Kavak
Kuzey Eczanesi
03627412101
SOĞUKSU MAH. 217. SOK. NO. 2/13


Samsun/Ladik
Ladik Mutlu Eczanesi
03627714534
BAHŞİ MAH. GAZİLER CAD.NO:36/C


Samsun/Ondokuzmayıs
Pınar Eczanesi
03625031977
YÜKSELİŞ MAH: HIZAR DEĞİRMENİ CAD: NO:26


Samsun/Salıpazarı
Sağlık Eczanesi
03628213233
GÖKÇELİ MAH. ŞEHİT HÜSEYİN ATASEVEN CAD. NO:6/A


Samsun/Terme
Terme Eczanesi
03628761074
FENK MAH. BEYOĞLU CAD. NO:2/H


Samsun/Vezirköprü
Park Eczanesi
03626472707
TAŞKALE MAH. KÖPRÜLÜLER CAD. ATATÜRK IŞ MERKEZİ NO:23


Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği